کد خبر: 569

تاریخ انتشار: فروردین ۲۲, ۱۴۰۲

پزشک عالیرتبه سی‌سختی باز هم درخشید/اولین پیوند چند عضوی ایران نیک‌اقبالیان

به گزارش خبرگزاری فارس از سی سخت، اولین پیوند چند عضوی در ایران توسط فرزند دانشمند شهر سی سخت، سامان نیک اقبالیان با موفقیت انجام شد. نخستین بار در کشور عمل همزمان پیوند کبد و کلیه در شیراز با موفقیت انجام شد، این عمل همزمان پیوند برای کودک ۸ ساله و با اهدا عضو یک […]

به گزارش خبرگزاری فارس از سی سخت، اولین پیوند چند عضوی در ایران توسط فرزند دانشمند شهر سی سخت، سامان نیک اقبالیان با موفقیت انجام شد.

نخستین بار در کشور عمل همزمان پیوند کبد و کلیه در شیراز با موفقیت انجام شد، این عمل همزمان پیوند برای کودک ۸ ساله و با اهدا عضو یک کودک مرگ مغزی میسر شده است.

سامان نیک اقبالیان گفت: هم اکنون مرکز آموزشی درمانی نمازی  شیراز به عنوان سومین مرکز فعال در دنیا با انجام اعمال جراحی های متعدد پیوند توانسته از مراکز پیوند اروپایی پیشی بگیرد.

نیک اقبالیان افزود: این مرکز به لحاظ تخصصی و متمرکز شدن در انجام اعمال پیوند های نادر، توانسته پس از مرکز پیوند آمریکا و اسپانیا مقام سوم جهان را به دست آورد.

دانشیار بخش جراحی و بخش پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با مهارت تیم درمانی پیوند اعضای بیمارستان نمازی در یک عمل چهار و نیم ساعته توانستیم نادرترین عمل جراحی همزمان کبد و پیوند را بر روی یک کودک ۸ ساله مشهدی با موفقیت انجام دهیم.

دانشیار بخش جراحی و بخش پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: به دلیل دیالیزی بودن این کودک باید هر دو پیوند همزمان انجام می شد.

گفتنی است سامان نیک اقبالیان از فرزندان شایسته استان کهگیلویه و بویراحمد، افتخار قوم لر و فرزند شهر سی سخت است.

پایان پیام/

 

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

ارسال دیدگاه