کد خبر: 1375

تاریخ انتشار: آذر ۱۴, ۱۴۰۲

افتخار آفرینی هنرمندان استان در جشنواره ملی مولانا

نمایش رادیویی “عصری عصرگاهی عصر آباد”، به کارگردانی هنرمند کهگیلویه وبویراحمدی عنوان برتر و برگزیده دومین جشنواره ملی گویندگی مولانا را کسب کرد

 


به گزارش پایگاه خبری _تحلیلی سی سخت دنا”نمایش رادیویی “عصری عصرگاهی عصرآباد” نوشته مازیار رفعتی و کارگردانی وحید محمدخانی سی سخت است که توسط هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد اجرا شده‌است.

وحید محمد خانی سی سخت درباره محتوای این نمایش گفت: روستایی به نام عصرآباد دچار بی‌آبی شده است و خانواده میرآب به عنوان آخرین خانواده ساکن روستا، در تدارک عروسی دختر خود هستند که اتفاقات داستان شروع می‌شود.

این نمایش به خرده فرهنگ‌ها و آیین‌های منطقه کهگیلویه و بویراحمد و دنا (سی‌سخت) پرداخته است.

به گفته کارگردان در این نمایش ۸مریم شروانی ، نازنین زهرا هوشیاری ، باران مهربانی ، مانی محمدی نژاد ، شقایق معنوی ، معصومه صلاحی فرد ، فردین یزدانی اصل و سید رضا رفیعی بازی می‌کنند.

وی با بیان اینکه به همراه عباسعلی روشنک تهیه کنندگی این اثر را به عهده دارند، درباره سایر عوامل این نمایش گفت: فریبا پورعلی صدابردار ، افشین عباسعلی افکتور و هنرمندان گروه طغیان سی سخت  و تولید در ساخت این اثر مشارکت دارند.
این نمایش از تولیدات انجمن نمایش استان کهگیلویه و بویراحمد ، شرکت روشن اندیشان خلاق ( کانون بستر سازی شکوفایی و خلاقیت ) و گروه طغیان است که در زمستان ۱۴۰۱ تولید شده است .
دومین جشنواره گویندگی مولانا در تابستان ۱۴۰۲ آغاز به کار کرد و اختتامیه آن با حمایت وزارت علوم تحقیقات و فناوری ، دانشگاه دامغان و سازمان منطقه آزاد کیش در جزیره کیش برگزار شد.
این نمایش در سایت تیوال برای فروش عرضه شده است و تمام عواید حاصل از فروش این اثر به امور خیریه تعلق می‌گیرد.

پایگاه خبری _تحلیلی سی سخت دنا این موفقیت را به هنرمندان این اثر فاخر تبریک گفته و آرزوی موفقیت های روز افزون را برای جامعه فرهنگی و هنری استان مسألت می نماید.

 

ارسال دیدگاه