کد خبر: 1344

تاریخ انتشار: آبان ۲۴, ۱۴۰۲

سی سخت میزبان خیرین مدرسه ساز ایران/ دعوت از همه مردم برای شرکت در آئین افتتاحیه

خیرین فرهیخته ایران اسلامی که در تلاش برای عمران و آبادانی ایران عزیز ، مدرسه سازی و پرورش دانش آموزان توانمند را سرلوحه کار خیرخواهانه خویش قرار داده اند ، عصر چهارشنبه ۲۴آبان ماه برای افتتاح مدرسه شهید مطهری سی سخت به مرکز شهرستان دنا به همراه مسئولین کشوری و استانی سفر می نمایند.

به گزارش پایگاه خبری سی سخت دنا” همزمان با هفته کتاب خیرین فرهیخته و علم دوست سراسر کشور که در ساخت مدرسه و محیط های علمی فعالیت دارند به همراه مسئولین کشوری و استانی پس از شرکت در همایش خیرین مدرسه ساز در دانشگاه یاسوج به سی سخت مرکز شهرستان دنا سفر می نمایند تا دبیرستان شهید مطهری سی سخت که قدمتی قریب به پنج دهه را دارد و در زلزله سال ۱۳۹۹ تخریب شده بود و اینک با همتی بلند و ستودنی ،ساخته شده را افتتاح نمایند. حضور خیرین و مسئولین کشوری در شهرستان دنا فرصت مغتنمی است که نیازهای آموزشی ، ورزشی ، فرهنگی ،هنری و پژوهشی توسط مسئولین و متنفذین بیان شود. خصوصا عدم وجود سالن چند منظوره ورزشی برای دانش آموزانی که از سراسر شهرستان دنا در مدارس شبانه روزی سی سخت حضور دارند و به جهت همزمانی ماه‌های تحصیلی با فصل سرما ، امکان ورزش در محیط باز  را ندارند و وجود زمین مناسب برای ساخت چنین فضای چند منظوره ای در نزدیکی مدارس ترمیمی یا جدیدالتاسیس، یک فرصت مغتنم و مناسبی برای حل یک معضل شهرستانی را فراهم آورده است.
همچنین مساعدت برای تکمیل دانشگاه پیام نور سی سخت که به جهت زلزله و عدم وجود مکانی برای برپایی کلاسهای درسی این دانشگاه ،ناچار به تعطیلی این دانشگاه در سیسخت شدند ، می تواند، فرصت ایده آلی برای راه اندازی مجدد این دانشگاه که ساختمان آن نیمه کاره مانده ،باشد.
حضور آحاد مردم خصوصا اهالی علم و فرهنگ و هنر ،پیشکسوتان و بازنشستگان و جامعه دانشگاهی جوانان و نوجوانان در مراسم افتتاح این مدرسه ،نشان قدرشناسی مردم از کسانی است که رسم مروت و مردانگی را پاس داشتند و مدرسه ای که سالها نگین علم و دانش شهر بود را مجددا بنا نهادند ، می باشد ،همچنین پاسداشت جانباختگان سقوط هواپیمایی ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۶ خصوصا خانواده های مرحوم مهندس ابراهیم جعفریان از سی‌سخت، خانواده مرحومه دکتر فاطمه دالوند از تهران و خانواده مرحوم دکتر احمد انواری از تهران وخانواده زند یاد دکتر شاپور یاری پور از یاسوج  می باشد که در راستای تکمیل و ساخت مدرسه راهنمایی پسرانه شهید مطهری شهر سی‌سخت که بر اثر زلزله کاملا” تخریب و آواربرداری شده بود و مدت زیادی بدلیل نبود اعتبار ساخت آن متوقف شده بود و بااهداء مبالغ دیات عزیزان خود در تکمیل و ساخت این مدرسه مشارکت داشتند ، می باشد .
علاوه بر این حضور مسئولین ارشد شهرستان ، شورای شهر ،پیشکسوتان امر تعلیم و تربیت و بیان حضوری نواقصات و خواسته ها و نیازها در راستای تکمیل مدارس جدید سیسخت و دنا می باشد ، که امیدواریم به جهت حضور متنفذین و مسئولین و بیان نیازها این مهم ، اتفاق بیفتد.
لازم به ذکر است آئین افتتاحیه این مدرسه(دبیرستان شهید مطهری) ساعت ۱۵عصر چهارشنبه ۲۴آبان ماه با حضور قریب به یکصد خیر مدرسه ساز و مسئولین کشوری و استانی در سیسخت برگزار می گردد.

ارسال دیدگاه