کد خبر: 1312

تاریخ انتشار: مهر ۲۶, ۱۴۰۲

موفقیت عکاس هم استانی در مسابقه عکس  تاجیکستان

عکس های ارسالی عکاس خوب هم استانی در جشنواره عکس سامانی تاجیکستان با  پذیرش و دریافت لوح تقدیر توسط هیات داوران موجب افتخار هنرمندان استان شد.

به گزارش پایگاه خبری _تحلیلی سی سخت دنا ” حسین محمد حسینی سی سخت  هنرمند عکاس هم استانی در گفتگو با پایگاه خبری_تحلیلی  سی سخت دنا با تشریح این موفقیت گفت: عکس های اینجانب  به این جشنواره در دو بخش آزاد و تک رنگ  ارسال شدند که دو عکس در بخش منظره و یک عکس هم در بخش تک رنگ پذیرش شدند و یک عکس هم لوح تقدیر این جشنواره را از سوی هیات داوران و برگزار کنندگان دریافت نمود. محمد حسینی به استعداد های فراوان انسانی و طبیعی در استان اشاره کرد و گفت: زاگرس و زاگرس نشینان سرشار از استعداد و توانایی اند و با سرعت سرسام آور مدرنیته ، می توان با عکس و فیلم روند انهدام طبیعت را به گوش دوستداران و دلسوزان هستی رساند چرا که گاها برای نفع عده خیلی قلیلی فجایعی دردناک در طبیعت رخ می دهد که فقط با عکس و فیلم و زبان گویای رسانه می توان جلوی این فجایع را گرفت. این هنرمند توانمند در ادامه گفت: تغییرات نسلی و عصری باعث رونق عکاسی شده تا بواسطه عکس ها خاطرات ، حوادث تاریخی و اجتماعی و جغرافیایی در قاب تاریخ هک شوند و به یادگار بمانند و با تحلیل جامعه شناسی و مردم شناسی روند حرکتی جوامع را تحلیل و تفسیر نمایند که  همه این کارها جایگاه عکس و عکاسی و فیلم را می رساند.

لازم به ذکر است ،فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) واسطه‌ای برای برقراری ارتباط بین موسسات ملی عکاسی در کشور‌های مختلف جهان  است. فیاپ تنها موسسه بین‌المللی در زمینه عکاسی است که از طرف یونسکو به رسمیت شناخته شده و پروژه‌هایی نیز بنا به درخواست این سازمان انجام داده است. این فدراسیون به عنوان عضو اجرایی با موسسات ملی عکاسی در سراسر جهان همکاری نزدیک دارد که تعداد آن‌ها به بیش از ۸۵ موسسه ملی در پنج قاره می‌رسد. جشنواره بین‌المللی عکس سامانی در تاجیکستان برگزار شده و دارای مجوز (پاتروناژ) شماره ۲۰۲۳/۵۹۶ فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ)، ۴۱۸-۲۰۲۳ انجمن عکاسی آمریکا (PSA) و Salon.Photo ۲۰۲۳-۰۷۶ است. عکس‌ها راه یافته به این جشنواره ضمن ثبت در آرشیو FIAP و PSA به نام عکاس برای دریافت درجه‌های هنری (القاب) آن‌ها نیز محاسبه خواهد شد.

از طرف پایگاه خبری _تحلیل سی سخت دنا” برای این هنرمند عزیز آرزوی موفقیت و بهروزی روز افزون داریم.

ارسال دیدگاه