کد خبر: 1207

تاریخ انتشار: شهریور ۱۲, ۱۴۰۲

معاون سیاسی امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد:

همراهی با مسئولان برای حفظ امنیت، ریشه در فرهنگ دینی و هویت ملی دارد

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه وبویراحمد به تحقق پایداری مؤلفه های امنیت برخواسته ازمفهوم فرهنگی، گفتمان دینی و ملی اشاره کرد و ابراز داشت: ترکیب مولفه های فرهنگی وگفتمان دینی به عنوان زیربنای امنیت در یک جامعه نمونه، کارساز است.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی  سی سخت دنا به نقل از روابط عمومی استانداری استان کهگیلویه و بویراحمد: «سید جواد هاشمی مهر» با حضور در محل حادثه ناگوار درگیری مسلحانه در «سرآبید فیروزآباد» از توابع شهرستان بویراحمد که منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن پنج نفر شد در جمع معتمدین محلی گردهم آمده برای ایجاد صلح و آرامش در منطقه گفت: جایگاه معتمدان طایفه ای در مدیریت محلی، فیصله دادن به نزاع های جمعی، آسیب های اجتماعی و کاهش ناامنی ها اثر بخش و سودمند است و امروز در این منطقه شاهد چنین حرکتی اخلاقی و ارزشمندی بودیم.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: همراهی و هم عهدی با مسئولان در حفظ امنیت، حرکتی برخاسته از فرهنگ دینی و هویت ملی ما است.
وی عنوان کرد: امروز هم با بهره گیری از فرهنگ غنی محلی، هویتی و گفتمان دینی بود که بزرگان طایفه «گودسرابی» بویراحمد با پاسداشت ارزش های فرهنگی و اجتماعی پیشقدم شدند و آرامش و امنیت به مردم در این منطقه بازگشت.
هاشمی با اشاره به مکدر شدن خاطر اذهان و افکار عمومی از حوادث تلخ و تاسف بار سرآبید فیروزآباد و تصریح به اینکه استمرار حرکت های ناگوار با امنیت جامعه در ارتباط است، نقش بزرگان، معتمدین و ریش سفیدان به خصوص طرفین دعوا را در حل و فصل این اتفاق ستود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری از فرهنگ مداری این طایفه بویژه اولیاء دم و تعامل با متولیان امر در جلوگیری از گسترش ناامنی تقدیر کرد.
هاشمی مهر، انتظارات خویش را در جلوگیری از گره خوردن هرگونه ناامنی به درون کانون خانواده ها و جامعه محلی با وابستگی های مختلف بیان کرد و تبعات آن را خلاف مصالح قومی و قانون برشمرد.
معاون امنیتی و اجتماعی استانداری، روستای فیروزآباد را در بخش های مختلف، مستحق توسعه و پیشرفت دانست.
هاشمی مهرتاکید کرد سزاوار نیست برنامه های توسعه ای در منطقه، به دلیل تحرکات نسنجیده عده معدودی به تاخیر بیفتد و یا در آن خللی ایجاد شود.
معاون سیاسی امنیتی استانداری بر پیگیری جدی تمام موارد اداری و محلی منتهی به منازعات ملکی با نتایج حادثه ناگوار سرآبید فیروزآباد تاکید کرد.
معاون دادستان یاسوج نیز با تکیه بر آیه شریفه قرآنی « ولا تنازعوا فتفشلوا ریحکم …»، نتیجه و تبعات هرگونه نزاع را سستی و ضربه به هویت اقوام و طوایف خواند و افزود: رفتار بزرگان طایفه در همکاری با دستگاه‌های حاکمیتی ستودنی است.
نادریان با گله مندی از برخی رسانه ها در انحراف مصاحبه ها گفت: دستگاه قضایی به اصل استقلال قوا معتقد است و نقشی در مسائل اداری قبل از بروز جرم ندارد اما از حیث اصول قانون اساسی و حقوق عامه، ورود به موقع دارد.
سرهنگ اکبری جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان هم تصریح کرد: تمهیدات لازم جهت حفظ امنیت از بدو حادثه تاکنون در منطقه سرآبید فیروزآباد اندیشیده شده است.

ارسال دیدگاه